Střešní nosiče pro váš vůz – které z nich to jsou?

0
93

Na hory, za rodinou či na výlet — všude tady, ale i jinde, střešní nosiče uplatníte. Jednoduše řečeno – budou se vám hodit. Možná každoročně jezdíte na hory a musíte si půjčovat lyže, protože pro čtyřčlennou rodinu je nedáte do kufru auta. Možná jezdíte na kolech, ale za hranice nebo na druhou stranu naší země je převézt nemůžete, nemáte na čem. Sice budete muset utratit nějaké peníze, ale ty se vám jistě vrátí, pokud nebudete muset i dále půjčovat lyže či kola. Navíc střešní nosiče patří mezi levnější varianty převozu osobních věcí i kol.   

Podle čeho vybrat

Před výběrem bude vhodné zvážit několik aspektů. Jedním z nich je, jak nové střešní nosiče na vůz připevníte. Některé z nich se upevňují na hagusy, jiné zase do fixních bodů a pod lem střechy. Kvalitní eshopy, které kladou důraz na spokojenost zákazníků, nabízí možnost filtrování produktů, abyste vždy vybrali správně. Jedním z mnoha eshopů jsou také Autodoplňky-obchod.cz, kteří tuto možnost nabízí.

Další věc, která je potřeba před výběrem zohlednit, je jejich cena. Vězte, že na nosičích se rozhodně nemá šetřit. Nejde jen o marketingový tah, ale o to, že pro nosiče byly použity různé materiály. Jedny mohou být vyrobeny z plastu, další z hliníku a další z oceli. Jistě odhadujete správně, že ty z plastu budou levnější a také unesou méně. Což znamená, že budou vhodné například pro jedno kolo nebo zimní výbavu na svah. Kdežto ocel či hliník je pevný materiál, takže nosiče z nich budou mít o mnohem vyšší nosnost, a to až pro čtyři kola či střešní box. Doporučujeme nosiče nikdy nepřetěžovat. Jistě nechcete ohrozit sebe ani lidi kolem vás, proto je dobré dopředu vědět, co na nosičích budete převážet. 

Kvalitní prodejce, to je nákup bez starostí

Posledním kritériem, podle něhož se můžete rzhodnout, je i samotný výrobce nosičů. Ke kvalitním a oblíbeným prodejcům patří Thule nebo Hakr. Považují se za stabilní, pevné a velice oblíbené. Najděte si své nosiče a převážejte osobní věcí bez obav a bezpečně.